Soļu skaitīšana

Soļu skaitīšana (aktīva dzīvesveida praktizēšana)

Sagatavošana

Solu skaitīšana tiek veikta ar viedo ierīču palīdzību. Visbiežāk tas ir viedtālrunis un veselības lietotāprogrammas tajā.  Lielākā daļa Androids un IOs satur veselības aplikācijas pēc noklusējuma. Lietotājiem ir jāaktivizē lietotājprogramma. Gadījumā, ja nav aplikācijas tālrunī, lūdzu, izmantojiet ārējos on-line avotus, lai lejupielādētu jebkuru soļu skaitīšanas aplikāciju tālrunī. Viens no populārākajiem: Huawei Health, iHealth, Endomondo.

Viedaproce vai pulkstenis ir vispiemērotākais rīks, ko izmantot, jo tas ļauj skaitīt soļus visur, kur  jūs ejat, pat tad, ja viedtālrunis nav atļauts.

Lietošanas mērķis

Pastaiga ir vispieejamākā fiziskās aktivitātes forma, jo tai nav nepieciešamas īpašas prasmes, aprīkojums vai telpas. Iepazīšanās ar ikdienas soļu skaitu ir labs sākumpunkts, lai uzlabotu ikdienas kustību. Soļu skaitīšana ir arī veids, kā sazināties ar citiem, dalīties ar citiem un rūpēties par to, cik aktīvi ir citi. Tas ir labs veids, kā aktīvi pavadīt laiku un piedzīvot saziņu. Skolās vai jebkuras citas izglītības iestādēs tas kalpo kā ideāls instruments, lai iesaistītu skolēnus komandas darbā un radītu stimulu būt fiziski aktīvam. Soļu skaitīšanu var pārvērst par spēli ar balvām, iesaistot grupas, klases, skolas konkursā par lielāko soļu skaitu.

Kā īstenot

Ikdienas soļu skaitīšanu  var organizēt dažādos veidos. Tas var sākties no ļoti mazas vietējās klases, kur līderis (skolotājs) stundas laikā dalās ar savu ikdienas soļu skaitu un lūdz skolēnus arī dalīties ar savu soļu skaitu. Tas var kļūt par daļu no skolas kultūras (tradīcijām): būt informētiem par to, cik fiziski aktīvs ir katrs skolā. Skola var izveidot labāko Staigulīšu diagrammas un publicēt to izdrukātā veidā vai skolas mājas lapā; vai dalīties ar iknedēļas vai ikmēneša rezultātiem skolas tiešsaistes dienasgrāmatās, lai arī vecāki būtu informēti par notiekošo. Organizatori un moderatori var tikt izvēlēti no skolas kopienas un tie var būt skolotāji, skolēnu valdes locekļi un vecāki.

Šo aktivitāti var kontrolēt un organizēt, izmantojot tiešsaistes grupas, piemēram, Facebook, Instagram vai citas čatu grupas. Dalībnieki var ievietot ekrāna drukas attēlus (print screen) ar skaitļiem, ko rāda aplikācija, saskaņā ar konkursa noteikumiem. Lūdzu, skatiet zemāk attēlu Nr. 1 kā piemēru.

Noteikumi jāapspriež un jāakceptē visiem, lai novērstu krāpšanos, kas ir milzīga problēma, kad runājam par skolēniem, kuri vienmēr atradīs veidus, kā izveidot viltus savu soļu skaitu.

Balvas var stimulēt labākus rezultātus. Tomēr vairumā gadījumu balvas nav nepieciešamas. Būt par aktīvās grupas daļu  pats par sevi var būt pietiekami spēcīgs stimuls. Visveiksmīgākie stāsti nāk no skolām, kurās ir iesaistīta visa kopiena vai vismaz daži cilvēki no dažādām kopienas daļām, piemēram, skolotāji, administrācija, vecāki un vecvecāki.

Ekrāna drukas soļu skaita attēla (print screen) piemērs no veselības lietojumprogrammas.

This website uses cookies to improve your experience. You agree by using the website further.

Privacy policy