Izaicinājums “Dalies ar ēdienkarti”

Izaicinājums “Dalies ar ēdienkarti” (instruments, lai uzzinātu par veselīgāku pārtikas izvēli)

Sagatavošana

Ir pieejamas divas iespējas: on-line un off-line. Kad lieto on-line versiju – grupas dalībnieki dalās ar ēdienkaršu bildēm čata vai jebkura cita sociālo mediju grupā. Kad lieto off-line versiju – dalībnieki atnes savu izvēli uz klasi, un to apspriež visi grupas dalībnieki vai visa klase. 

Lietošanas mērķis

Palīdz skolēniem un skolotājiem sākt vērot viņa / viņas ēšanas izvēli, lai iegūtu vienaudžu dažādas pārtikas piedāvājumus un idejas, lai redzētu labus un sliktus piemērus, uzzināt par labāku izvēli, lai kļūtu ieinteresēts savas ēšanas uzvedības maiņā.

Kā īstenot

Izveido privātu čatu vai grupu, lai dotu grupas dalībniekiem iespēju likt tajā savus poustus. Katram dalībniekam ir pienākums fotografēt ēdienus, ko viņš ēd visas dienas garumā.  Viņam / viņai ir jāieliek dienā viens raksts dienas beigās, piemēram, līdz 9 pēcpusdienā. Bildes var analizēt pieredzējuši dietologi, ja ir iespējams, vai jebkurš brīvprātīgais, kurš ir dziļāk pazīstams ar veselīgāka dzīvesveida izvēles pamatnoteikumiem. Tas var būt arī skolotājs, kurš šīs lapas informāciju izmantos sadaļā “Domu veidošana”, “Veselīgas ēšanas” izvēlnes vienībā. Var būt izvēlēti vairāki vadītāji, lai īstenotu vienaudžu pārtikas novērtēšanu vai visi dalībnieki ir sadalīti pāros un rūpējas par pāra biedru.

Vērtēšanas kritēriji var atšķirties un būt saistīti ar etiķetēm (uzturvērtība), estētiku, cukura daudzumu pārtikā. Var būt izveidoti rādītāji un balvas, lai labāk veicinātu interesi piedalīties.

Ir jāizveido un jāpaziņo noteikumi,  lai novērstu krāpšanos un dalīšanos ar viltus attēliem.

This website uses cookies to improve your experience. You agree by using the website further.

Privacy policy