Cukura izaicinājums

Cukura izaicinājums (līdzeklis, lai uzzinātu par veselīgāku pārtikas izvēli)

Sagatavošana

Vislabāk darbojas, ja tiek izmantoti reāli pārtikas iepakojumi: bezalkoholiskie dzērieni, konditorejas izstrādājumi, šokolādes batoniņi, proteīnu tāfelītes. Turklāt ir nepieciešami vienkārši cukura gabaliņi. Parasti pietiek ar cukura gabaliņu 1-2 kilogramiem, lai īstenotu vingrinājumu. Skolotājam jāzina uzturvērtības lasījuma no pārtikas produktu etiķetēm pamatus un jāzina, kura izvēle ir labāka un kāpēc. Lūdzu, izmantojiet informāciju, kas sniegta šajā lapā izvēlnes sadaļā “Domu veidošana”, “Veselīgas ēšanas” izvēlnes vienībā.

Lietošanas mērķis

Palīdz skolēniem un skolotājiem sākt vērot viņa / viņas ēšanas izvēli, lai iegūtu vienaudžu dažādas pārtikas piedāvājumus un idejas, lai redzētu labus un sliktus piemērus, uzzināt par labāku izvēli, kļūtu ieinteresēts savas ēšanas uzvedības maiņā.

Kā īstenot

Skolēni tiek sadalīti grupās pa 4-5. Katrs dalībnieks atnesis līdzi noteiktas pārtikas iepakojumu. Grupām tiek iedots cukura gabaliņu noteiktais daudzums. Ir jānosaka noteikts laiks, piemēram, 10 min. Skolotājs velta laiku, lai apspriestu, kā vispārējais cukura daudzums tiek aprēķināts, izmantojot etiķetes informāciju un citus informācijas avotus uz iepakojuma. Skolotājam ir jānodrošina, ka katrai grupai ir vienāds iepakojumu skaits uz viņu galdiem. Kad laiks sākas, grupas sāk aprēķināt kopējo cukura gabaliņu daudzumu katrā iepakojumā un veidot cukura blokus no precīza cukura gabaliņu daudzuma blakus katram iepakojumam. Grupa uzvar, ja tā pirmā pabeidz uzdevumu un cukura gabaliņu skaits ir pareizs. Skolotājs ir tas cilvēks, kas nodrošina kontroli. Ir ieteicams izmantot viedtālruņus, lai veiktu aprēķinus. Lūdzu, atrodiet attēlu Nr. 5, kas rāda šāda uzdevuma rezultātu piemēru.

Cukura izaicinājums

This website uses cookies to improve your experience. You agree by using the website further.

Privacy policy