Fiziskā aktivitāte (FA) un akadēmiskie rezultāti

Fiziskā aktivitāte (FA) un akadēmiskie rezultāti

Ievads

Fiziskie un sociāli emocionālie ķermeņa stāvokļi ir cieši saistīti. Jo sliktāks ir emocionālais stāvoklis, jo sliktāk darbojas ķermeņa funkcijas. Pat mērena līmeņa 10 min. fiziskās aktivitātes var papildināt spēju koncentrēties, palīdzēt atvieglot vai novērst negatīvas emocijas, atdzist smadzenēm.

Daudzās skolās skolēni nav fiziski aktīvi gan stundu laikā, gan starpbrīžos. Kad viņi ierodas skolā pēc nepietiekama miega, viņi diez vai var sākt mācīties. Nākamās 5-8 stundas viņi pasīvi pavada laiku skolā. Daudzos gadījumos vecāko klašu skolēni mēdz arī neapmeklēt savas sporta stundas.

Tas viss noved pie skolēnu funkcionalitātes, efektivitātes samazināšanās, padara viņu veselību vājāku, atbalsta un izraisa neapmierinātību, trauksmi un sliktu uzvedību.

FA līmeņa un akadēmisko rezultātu saistība

Lūdzu, aplūkojiet 8.attēlu zemāk, lai iepazītos ar zinātnisko pētījumu rezultātiem par FA priekšrocībām bērniem.

Active kids do better in life
Aktīvie bērni dzīvo labāk

Ko darīt?

Viens no labākajiem risinājumiem ietver fizisko aktivitāšu elementu iekļaušanu formālajā mācību programmā, dažādu priekšmetu stundās. Vienkāršs piemērs tam  – matemātika vai fizika, vai ķīmija un jebkura cita grūta priekšmeta nodarbība notiek ārpus skolas: uz ielas, parka vai jebkurā cita vietā, nevis sēžot, bet ejot un izpildot noteiktus uzdevumus, kas var palīdzēt apgūt priekšmetu citā veidā.

Tomēr daudzās skolās tas var šķist neiespējams stingru stundu plānu un skolas noteikumu dēļ.

Šādos gadījumos mēs ierosinām atvēlēt 1-4 minūtes no stundas un organizēt dažas jautras aktivitātes stundas sākumā, laikā vai beigās, vai starpbrīžu laikā (ja stunda ir stingri strukturēta).

Piedāvātās aktivitātes apvienojumā ar iepriekš aprakstītajiem uzmanības vingrinājumiem var strādāt vēl labāk kopā un palīdzēt novērst noteiktas sociālās, emocionālās un uzvedības rakstura neveiksmes klasē.

Lūdzu, meklējiet šo tīmekļa vietni praktiskām idejām par fiziskās aktivitātes iekļaušanu mācību procesā satura nodaļā “Veidošanas aktivitātes” satura sadaļā “Vingrinājumi fiziskām aktivitātēm”.

This website uses cookies to improve your experience. You agree by using the website further.

Privacy policy