Classdojo (spēcīgu mācību kopienu veidošanai)
Sagatavošana
Pieejams gan MAC un PC, kā arī Android un iOS.
Nepieciešams savienojums ar internetu. Bezsaistes režīms nav piemērots. 35 atbalstītās valodas. Ir daļēji lietotnes tulkojumi. Video par rīka pilnām funkcijām:
Lietošanas mērķis
Izmanto kā klases vai skolas kopienas veidošanas rīku, lai dalītos ar skolas dzīvi, ar vienkāršiem uzdevumiem, veicinātu savstarpējo sadarbību, nodrošinātu tūlītēju atgriezenisko saiti ar skolēniem, veicinātu mācību progresu, veicinātu pozitīvu uzvedību un novērstu negatīvu, iesaistītu vecākus piedalīties skolēna skolas ikdienas dzīvē, sazinātos ar vecākiem, izvairītos no telefona zvaniem, e-pastiem un Facebook ziņām, vērotu bērna mācību sasniegumus, pazītu bērna labāko sniegumu jomas; maksas versija ietver iedrošinājumu rādītāju sniegšanu mājās.
Regulārai lietošanai 0-5 klašu skolēniem un viņu kopienām; vecākām klasēm un pat pieaugušajiem laiku pa laikam, lai ieviestu spēles elementus noteiktas grupas darbībā.
Darba sākšana
1. Ejiet uz www.classdojo.com. Izmantojiet desktop (PC MAC) versiju vai lejupielādējiet pielikumu uz jūsu mobilo tālruni no Google vai iOS interneta veikalā. Jebkurā gadījumā abas versijas jāizmanto, lai apvienotu klases online un offline lietojumu.
2. Reģistrējieties kā skolotājs vai skolas vadītājs. Pārbaudiet e-pastu savā e-pasta lodziņā un noklikšķiniet uz “Verify now” (Pārbaudiet tūlīt) pogu.
3. Izvēlieties esošo skolu un pievienojieties vai, ja skolas nav sarakstā, noklikšķiniet uz “Es nestrādāju skolā” un vienkārši izveidojiet savu klasi.
4. Izveidojot jaunu klasi, izvēlieties kategoriju un koplietošanas iespējas punktus.
5. Pievienojiet skolēnus, vienkārši rakstot viņu vārdus un uzvārdus. Pievienojiet tik daudz, cik vēlaties. Saglabājiet sarakstu.
6. Noklikšķiniet uz katra skolēna un atrodiet saiti uz “Uzaicināt skolēna vecākus”.
7. Uzaiciniet vecākus, vienkārši rakstot viņu e-pastus un noklikšķiniet uz “Uzaicināt”. Viņi saņems e-pastu ar saiti, lai noklikšķinātu un izveidotu savu kontu. Tiklīdz viņi to izdara, skolotājam tiks paziņots par to.
8. Lieciet skolēniem ielogoties savā klasē. Izvēlieties ” Skolēna lietotājvārds ” izvēlni savā informācijas panelī. Visvienkāršākais veids, kā viņiem ielogoties, ir 6 rakstzīmju teksta kods. Izvēlieties šo opciju un noklikšķiniet uz “Apstiprināt”.
9. Noklikšķiniet uz “Parādīt teksta kodu”. Skolēniem būs jāizmanto galddatori vai mobilās lietotnes, lai ielogotos kā skolēni, vienkārši ievadot teksta kodu, kas tiks parādīts Skolotāja desktopā (uz darbvirsmas)
10. Vienkārši projicēt datora desktopu uz tāfeles vai uzrakstiet kodu ar roku. Skolotājs var redzēt skolēnu pieslēgumu progresu.
Dažas aplikācijas funkcijas var strādāt bez skolēnu ielogošanās nepieciešamības. Tas ir aktuāls skolām, kurās skolēni nevar izmantot datorus vai mobilos tālruņus. Lūdzu, izlasiet pārējo, lai pārbaudītu to!
Pozitīvas uzvedības veicināšana
1. Noklikšķiniet uz skolēna avatāru vai visas klases avatāru, lai nokļūt atsauksmju izvēlnē.
2. Rediģējiet pašreizējās atsauksmju opcijas, vienkārši noklikšķinot uz pogas” Rediģēt prasmes ” un veicot nepieciešamo esošo atsauksmju opciju nosaukuma labošanu (lai tās tulkotu) vai pievienotu savu. Katrai opcijai var būt atšķirīgs īpatsvars – punktu skaits. Aizveriet izvēlnes logu. Labojumi atsauksmju vienumos tiek veikti, tie kļūst kopīgi visiem skolēniem.
3. Lai nosūtītu atsauksmi skolēnam, noklikšķiniet uz viņa avatāru vai izvēlieties visu klasi. Izvēlieties opciju no atsauksmju vienumu saraksta un noklikšķiniet uz tās.
4. Jūsu atsauksmes kļūst redzamas skolēnam un viņa vecākiem, ja tie ir saistīti.
5. Tādā pašā veidā jūs varat izveidot skolēnu grupas, kas sagrupētas konkrētai darbībai vai konkursam.
6. Skolēnu atsauksmju izvēlnes logā varat izmantot opciju” Labot vienumu”“Redeem item”, lai vajadzības gadījumā samazinātu skolēna punktus. Jūs varat arī atiestatīt veselus punktus, izmantojot “Options” – “Reset bubbles”. Izmantojiet šīs iespējas, lai visi skolēni saprastu, kura uzvedība nav novērtēta. Projektējiet datora logu uz klases tāfeli un turpiniet labot. Lūdzu, ņemiet vērā, opcija ” Labot vienumu”“Redeem item”, nav pieejama grupām. Ja nepieciešams, izmantojiet izvēlnes opciju “Atiestatīt burbuļus””Reset bubbles”, lai izdzēstu visus grupas punktus.
7. Iespēja atiestatīt var arī labi strādāt, lai ieviestu spēles elementus grupas darbā vecāko klašu skolēniem vai pieaugušajiem, pievienojot vai atiestatot punktus par konkrētiem uzdevumiem, piemēram, ja tie tiek veikti laikā vai nē.
8. Uzvedības veidošana var perfekti strādāt klasēs, kurās skolēniem nav atļauti vai nedrīkst izmantot viedtālruņus vai datorus. Visi atgriezeniskās saites procesi ir redzami uz projektētas tāfeles un visa klase var iegūt zināmas priekšrocības no šīs darbības. Skolēni pat var neizmantot Classdojo kontus ārpus skolas. Bet viņi būs ieinteresēti atgriezties uz stundām un pārbaudīt savus vai viņu grupas rezultātus.
Vecāku iesaistīšana
1. Pārbaudiet, vai visi vecāki ir uzaicināti. Izmantojiet opciju “Uzaicināt vecākus ” katra skolēna izvēlnes logā vai sava konta informācijas paneļa izvēlnes rindā.
2. Vienkārši dalīties ar to, kas notiek klasē, izveidojot “Klases stāstu”, izmantojot šo iespēju galvenajā izvēlnē. Jūs varat rakstīt tekstu, pievienot failus un attēlus, kas būs redzami visiem pieslēgtajiem vecākiem, kā arī skolēniem.
3. Izmantojiet izvēlni “Ziņojumi”, lai tieši sazinātos ar skolēna vecākiem vai vienkārši izvēlētos rakstīt ziņojumu visiem vecākiem. Vecāki var sūtīt ziņojumus jums.
4. Izmantojiet izvēlni “Portfolio”, lai sakrātu visus labos darbus, ko katrs skolēns veicis. Tas palīdz skolēnam, kuram ir konts, savākt savus failus, attēlus, zīmējumus vai tekstus. Ja skolēnam nav konta vai to nevar izmantot, skolotājs var iesniegt viņa darbu viņa portfolio, noklikšķinot uz “Pievienot ziņu” izvēlnē “Portfolio” katra skolēna profilā. Tas arī var būt noderīgi, jo vecāki var redzēt skolēna darbu un apspriest to ar viņu mājās, novērtēt to, novērtēt un noteikt jomu, kur skolēnam ir nepieciešama lielāka palīdzība.
5. Īss video, lai attēlotu, kā Class dojo darbojas vecākiem
Rīki interaktīvām saistošām mācībām
1. Izvēlieties “Classroom” izvēlni savā informācijas panelī. Darbvirsmas apakšā atrodiet zilo “Toolbox” izvēlnes elementu. Noklikšķiniet uz tā. Parādīsies logs ar vairākām iespējām.
2. Izvēlne “Random” ļaus Classdojo nejauši izvēlēties vienu skolēnu no visiem. Kad jūs projektēsiet to uz klases tāfeles, tas ir liels prieks bērniem, un godīga spēle, kad, piemēram, izsauc ” Kas ir pirmais, lai atbildētu?” vai kurš palīdzēs skolotājam kaut ko darīt, un tā tālāk.
3. Izvēlne “Group maker” ļaus Classdojo palīdzēt jums automātiski izveidot grupas. Tas arī tiek projektēts uz klases tāfeli, lai skolēni varētu redzēt, ka grupas / komandas tiek veidotas godīgi.
4. Izvēlne “Timer”, lai ierobežotu darbības laiku un ļautu visai klasei viegli sekot taimerim uz tāfeles.
5. Izvēlne “Mūzika”, lai palīdzētu skolēniem koncentrēties uz noteiktām darbībām vai, otrādi, spēlēt, kad tiek atskaņota ritmiskā mūzika.
6. Izvēlne “Noise meter”( “Trokšņa mērītājs”), ja jūs izmantojat savu klēpjdatoru klasē. Uzstāda mikrofonu un pieslēdz pie Classdojo. Šis rīks var ienest jautrību skolēniem vērojot, cik skaļi viņi ir. Jūs varat spēlēt skaļu un klusu spēli, izmantojot šo rīku vizualizācijai, un apspriest trokšņa ietekmi klasē.
7. Izvēlne “Think pair share” (“Domāju, ka pāris daļa”), lai iestatītu jautājumus vai tēmas diskusijām.