Pasakojimas (aktyvaus klausymosi ir pasakojimo įgūdžių lavinimui)
Pasiruošimas
Jums reikės vaizdinių priemonių, tokių kaip bet kokios kortelės, žaidimų kauliuko su simboliais, įvairiausių figūrėlių, nuotraukų ir t. t. Jei jų neturite, paprašykite mokinių, kad patys parengtų įvairias vaizdines priemones. Bet kokios temos, vaizdai ir simboliai yra galimi. Jums taip pat reikės smėlio laikrodžio ar laikmačio laiko nustatymui.
Paskirtis
Šis pratimas naudingas klasės nariams lavinti aktyvaus klausymo ir pasakojimo įgūdžius. Jis gali būti taikomas planuotai per neformalius užsiėmimus.
Kaip taikyti
Kortelės ar kita vaizdinė medžiaga išdalijama visiems žaidėjams. Jei naudojate žaidimų kauliuką su simboliais, kiekvienas žaidėjas gali mesti tą patį kauliuką kai ateina jo eilė. Pirmas žaidėjas pradeda bet kokį pasakojimą. Prieš žaidimą galite nuspręsti, kokio žanro pasakojimas tai bus, pavyzdžiui, komedija, siaubo ar drama. Arba galite visa tai palikti improvizacijai. Pirmas pasakotojas gali pradėti bet kokį pasakojimą taip, kaip jis nori, netgi pradėti nuo pabaigos. Beje, žodžiai, kuriuos pasakotojas sako, turi atsispindėti vaizdinėse priemonėse, kokias jis naudoja (kortelėje, simbolyje). Žaidėjas kalba tiek, kiek jis nori, kitu atveju galima nustatyti laiko limitą (naudojant smėlio laikrodį ar laikmatį). Antras pasakotojas taip pat rodo kitiems vaizdinę priemonę (figūrėlę ar simbolį) ir tęsia pasakojimą pasirinktu būdu, bet paisydamas sutarto žanro, naudojamos vaizdinės priemonės ir laiko limito. Mokytojui taip pat rekomenduojama būti vienu iš pasakotojų.
Pasakojimas baigiasi ties paskutiniu pasakotoju eilėje. Kai tai baigiama, mokytojas vadovauja refleksijos užduotims. Jis gali paklausti bet kurio mokinio tokių klausimų:
Kas buvo sunkiausia atliekant pratimą: klausymasis ar pasakojimas? Kodėl?
Kas buvo ypatingo klausantis skirtingų žmonių eilėje?
Kieno pasakojimą tau buvo lengva atsiminti? Kodėl?er for me.
Kokia tikroji šio pratimo nauda?
Kaip ateityje panaudosi šią patirtį?