Žingsnių skaičiavimas (aktyvaus gyvenimo būdo praktikavimas)
Pasiruošimas
Žingsniai skaičiuojami naudojant išmaniuosius prietaisus. Populiariausias įrenginys yra išmanusis telefonas su įdiegtomis sveikatingumo programėlėmis. Dauguma Android ir IOs prietaisų turi jau įdiegtas sveikatinimo programėles. Vartotojai turi suteikti leidimą jas naudoti. Jei programėlės telefone nėra, galima naudoti internete atrastas žingsnių skaičiavimo mobiliąsias aplikacijas, skirtas jūsų išmaniajam telefonui. Populiariausios programėlės yra Huawei Health, iHealth, Endomondo.
Išmaniosios apyrankės ar laikrodžiai yra tinkamiausi naudojimui prietaisai, nes jie leidžia skaičiuoti žingsnius visur, kur tik einate, net jei negalima naudoti išmanaus telefono.
Paskirtis
Vaikščiojimas yra pigiausia fizinio aktyvumo forma, jam nereikia jokių ypatingų įgūdžių, įrankių ar vietų. Kasdienio žingsnių skaičiaus žinojimas yra geras atskaitos taškas siekiant pagerinti kasdienį judėjimą. Žingsnių skaičiavimas taip pat yra būdas bendrauti, dalytis su kitais ir rūpintis, kiek aktyvūs yra kiti. Tai geras būdas praleisti laiką aktyviai ir patirti bendravimą. Mokyklose ar kitose mokymo įstaigose tai tarnauja kaip puikus įrankis sudominti mokinius komandiniu darbu ir paskatinti būti fiziškai aktyvius. Žingsnių skaičiavimas gali būti įkomponuotas į žaidimą su prizais įtraukiant grupes, klases, mokyklas į varžybas dėl didžiausio žingsnių skaičiaus.
Kaip įgyvendinti
Kasdienis žingsnių stebėjimas gali vykti įvairiausiais būdais. Jis gali prasidėti nuo labai mažos vietinės klasės grupės, kur vadovas (mokytojas) dalijasi savo kasdieniu žingsnių skaičiumi per pamoką ir prašo mokinių taip pat pasidalyti savo skaičiais. Tai gali tapti mokyklos kultūros dalimi, kad sužinotumėte, kiek kiekvienas yra fiziškai aktyvus mokykloje. Mokykla gali sudaryti geriausių ėjikų grafikus ir iškabinti juos atspausdintus, paskelbti mokyklos tinklalapyje arba pasidalyti kassavaitiniais ar kasmėnesiniais rezultatais internete, kad galėtų susipažinti ir tėvai. Organizatoriai ir vadovai gali būti iš mokyklos bendruomenės: jie gali būti mokytojai, mokinių tarybos atstovai bei tėvai.
Ši veikla gali būti organizuojama ir kontroliuojama naudojant internetines Facebook, Instagram ar kitas pokalbių grupes. Mokiniai gali skelbti ekrano vaizdo nuotraukas su skaičiais, rodomais programėlėje pagal nustatytas varžybų taisykles (prašome žiūrėti į pavyzdinį paveikslėlį Nr. 1 apačioje).
Kad būtų užkirstas kelias sukčiavimui, reikia aptarti ir priimti taisykles (mokiniai randa būdų sukurti melagingus žingsnių skaičius).
Prizai gali paskatinti geresnius rezultatus; vis dėl to daugeliu atvejų jie nebūtini. Būti aktyvios grupės nariu savaime yra pakankamai stiprus paskatinimas. Sėkmingiausios istorijos yra iš mokyklų, kur yra įtraukta visa bendruomenė ar bent jau keletas narių iš skirtingų bendruomenės grupių, tokių, kaip mokytojai, administracija, tėvai ir seneliai.