Cukraus iššūkis

Cukraus iššūkis (sveikesnio maisto pasirinkimo mokymosi įrankis)

Pasiruošimas

Jis veikia geriausiai, jei naudojamos tikros maisto produktų pakuotės: gaiviųjų gėrimų, konditerijos gaminių, šokoladinių batonėlių, baltyminių batonėlių. Papildomai būtinai reikia gabalinio cukraus. Dažniausiai pakanka turėti 1-2 kilogramus gabalinio cukraus užduočiai atlikti. Mokytojas turi būti susipažinęs su pagrindinėmis maistinių produktų etikečių skaitymo taisyklėmis ir žinoti, koks pasirinkimas yra geresnis ir kodėl. Prašome naudoti informaciją, pateiktą šiame tinklalapyje meniu skiltyje „Formuojančios mintys” meniu punkte „Sveikesnis valgymas”.

Paskirtis

Veikla gali padėti mokiniams ir mokytojams pradėti stebėti jų valgymo pasirinkimus, gauti bendraamžių pasiūlymų ir idėjų dėl maisto, pamatyti gerus ir blogus pavyzdžius, išmokti geresnių pasirinkimų, domėtis, kaip keisti valgymo įpročius.

Kaip taikyti

Mokiniai yra padalijami į grupes po 4-5 žmones. Kiekvienas narys atsineša kokią nors maisto pakuotę. Grupėms yra duodama kažkiek gabalėlių gabalinio cukraus. Turi būti nustatytas tam tikras laikas, pavyzdžiui, 10 minučių. Mokytojas duoda laiko aptarti, kaip naudojantis etiketės ir kita informacija ant pakuotės, apskaičiuoti bendrą cukraus kiekį. Mokytojas turi užtikrinti, kad kiekviena grupė turi po tiek pat pakuočių ant stalo. Kai prasideda pratimas, grupės pradeda skaičiuoti bendrą cukraus gabaliukų kiekį kiekvienoje pakuotėje ir sustato tikslų cukraus gabaliukų skaičių prie kiekvienos pakuotės. Laimi ta grupė, kuri pirma teisingai sudeda cukraus gabalėlius. Mokytojas turi kontroliuoti situaciją. Skaičiavimui rekomenduojama naudoti išmaniuosius telefonus. Prašome žiūrėti į paveikslėlį, kuris rodo šios užduoties rezultatą.

Cukraus iššūkis

Svetainėje naudojami slapukai (cookies) naršymui gerinti. Tęsdami naršymą jūs patvirtinate, kad sutinkate su jų naudojimu.

Privatumo politika