FA ir akademiniai rezultatai

FA ir akademiniai rezultatai

Įžanga

Fizinė ir socialinė-emocinė kūno būsena yra glaudžiai susijusios. Kuo skurdesnė emocinė būsena, tuo blogiau dirba kūno funkcijos. Net vidutinis 10 min. fizinio aktyvumo lygis gali įkrauti gebėjimą susikaupti, padėti išsivaduoti ar užkirsti kelią neigiamoms emocijoms, atvėsinti smegenis.

Daugelyje mokyklų mokiniai per pamokas ar pertraukas nėra fiziškai aktyvūs. Dėl nepakankamos miego trukmės sunkiai gali pradėti mokytis. Jie praleidžia 5-8 valandas mokydamiesi pasyviai. Daugeliu atvejų mokiniai, kurie mokosi geriau, taip pat yra linkę praleisti fizinio aktyvumo pamokas.

Visi šie dalykai veda į moksleivių funkcionalumo ir efektyvumo sumažėjimą, silpnina jų sveikatą, sukelia ir palaiko nusivylimą, nerimą ir blogą elgesį.

Ryšys tarp FA lygio ir akademinių rezultatų

Prašome pažiūrėti į paveikslėlį ir susipažinti su mokslinių tyrimų rezultatais, kokia FA nauda vaikams.

Active kids do better in life
Aktyvūs vaikai geriau gyvena

Ką daryti?

Vienas geriausių sprendimų – įtraukti fizinio aktyvumo elementus į formalią programą, įvairių dalykų pamokas. Paprastas pavyzdys gali būti matematika, fizika, chemija ar bet kuri kita pamoka, kuri organizuojama lauke, gatvėje, parke – ne klasėje, bet vaikštant ir atliekant tam tikras užduotis.

Daugelyje mokyklų tai gali atrodyti neįmanoma dėl griežtų pamokų planų ir mokyklos taisyklių. Tokiais atvejais siūlome skirti 1-4 pamokos minutes ir atlikti įdomią veiklą prieš, per ar pamokos pabaigoje arba per pertraukas (jei pamokos griežtai struktūruotos).

Siūlomos veiklos kartu su anksčiau aptartais sąmoningumo pratimais gali veikti net geriau ir padėti sutvarkyti tokias spragas kaip socialinį-emocinį ir elgesio charakterį klasėje. Prašome šiame tinklalapyje paieškoti praktinių idėjų fizinio aktyvumo įkomponavimui į mokymosi procesą meniu skiltyje „FORMUOJANTYS PRATIMAI” meniu punkte „Fizinio aktyvumo pratimai”.

Svetainėje naudojami slapukai (cookies) naršymui gerinti. Tęsdami naršymą jūs patvirtinate, kad sutinkate su jų naudojimu.

Privatumo politika