Aktyvus klausymas

Aktyvus klausymas

Įžanga

Emocinis intelektas siejamas su žogaus gebėjimu suprasti savo ir kitų žmonių jausmus, gebėjimą naudoti valdyti ir plėtoti efektyvius socialinius santykius. Aktyvus klausymas yra vienas iš svarbiausių gero bendravimo įgūdžių. Norint išvengti bendraamžių nesusikalbėjimo problemų, taip pat nesusikabėjimo tarp mokytojų ir mokinių, tai būtina aptarti atskirai.nd students.

Klausymosi lygiai

Nesiklausymas

Kitas žmogus klausosi, mes nesiklausome, o tik paprasčiausiai laukiame pauzės ir savo eilės kalbėti. Dažniausiai esame šiame lygyje, kai esame konfliktinėje situacijoje, nusiminę, neramūs.

Nežymus klausymasis

Kol klausomės, mes galvojame apie save. Pavyzdžiui, mūsų kolega pasakoja, kaip sekėsi pirma diena naujame darbe. Mes galvojame apie save: kaip mes jaustumės tokioje pačioje situacijoje ar apie panašią savo patirtį. Taigi kol mes galvojame, mes praleidžiame daug kalbančiojo pasakytų dalykų.

Teisiamasis klausymasis

Girdime, ką kitas žmogus mums sako, ir pradedame teisti pateiktą informaciją. Net, jei žmogus dar nebaigė kalbėti, mes vertiname iš savo „kompetentingos” patirties ir ruošiamės pateikti keletą „gerų patarimų” ta tema.

Aktyvus klausymas

Matome kalbantį žmogų iš vidinės pusės: tai, kas slypi už pasakyto žodžio. Esame įtraukti į pokalbį, jaučiame žmogų. Tai aukštesnis klausymosi lygis, padedantis sukurti tvirtą santykį.

Kuris lygis dažniausiai atspindi jūsų kasdienius pokalbius, rutiną su kolegomis, šeima, mokiniais? Gal galėtumėte jų apie tai paklausti? Kada jaučiatės, kad esate girdimi kitų? Koks būtų aukštesnis klausymo lygis už AKTYVŲ?

Keturios klausymosi ausys

Four ears of listening
Keturios klausymosi ausys

Jei žmogus geba klausytis visomis 4 ausimis, jis demonstruoja aukščiausią intuityvų lygį.

„Balto popieriaus“ įrankis

Įrankis padeda pasiekti intuityvų klausymosi lygį.

Baltas popierius reiškia visų jūsų vertinimų, tokių, kaip kalbančio žmogaus galimybės, nuomonė, galvojimo būdas, buvusi patirtis ta tema, nesėkmės ir net laimėjimai. Tu klausaisi jo!

Tai didžiausias iššūkis, bet vienintelis būdas pelnyti jo pagarbą ir daryti įtaką! Pastebėkite, daugeliu atvejų žmonės mano galintys pelnyti auditorijos pagarbą demonstruodami, kokie jie įgudę ar kiek turi sėkmingos patirties, jėgos ir žinių. Nelaimei, tai neveikia. Tolimesnė vaizdo pamoka padės apibendrinti temą.

Svetainėje naudojami slapukai (cookies) naršymui gerinti. Tęsdami naršymą jūs patvirtinate, kad sutinkate su jų naudojimu.

Privatumo politika