ClassDojo

„ClassDojo“ (stiprioms besimokančioms bendruomenėms)

Pasiruošimas

Įrankis prieinamas abiem MAC ir PC taip pat Android ir iOS.

Reikalingas internetinis ryšys. Režimas neprisijungus nepalaikomas. 35 kalbomis. Programėlė iš dalies išversta.

Vaizdo įrašas apie visas įrankio funkcijas yra čia:

Paskirtis

Ji naudojama kaip įrankis, kuriantis klasės ar mokyklos bendruomenes dalytis mokykliniu gyvenimu, skirtas pateikti paprastas užduotis ir padrąsinti bendradarbiavimą „bendraamžis-bendraamžiui”, suteikti mokiniams greitą grįžtamąjį ryšį, pagerinti mokymosi pažangą, paskatinti pozityvų elgesį ir užkirsti kelią negatyviam, įtraukti tėvus dalyvauti kasdieniame mokinių gyvenime, bendrauti su tėvais vengiant telefono skambučių, elektroninių laiškų, Facebook žinučių, stebėti mokinių mokymosi pažangą, atpažinti vaiko geriausias pasirodymo sritis. Mokomoje versijoje yra taškų skatinimo namuose sistema.

Ji tinkama naudoti 1-5 klasių mokiniams ir jų bendruomenėms, kartais naudojama ir vyresnėse klasėse ir net suaugusiems „sužaidybinti” kai kurias grupės veiklas.

Pradžia

  1. Apsilankykite www.classdojo.com. Naudokite darbalaukio (PC ar MAC) versiją ar parsisiųskite programėlę į mobilų telefoną iš Google ar iOS internetinės parduotuvės. Abi versijos gali būti naudojamos klasėje ir už klasės ribų.
  2.  SIGN UP (PRISIJUNKITE) kaip mokytojas ar mokyklos vadovas. Pasitikrinkite elektroninį paštą ir paspauskite nuorodą „Verify now” („Patvirtinti dabar”).
  3. Pasirinkite sąraše esančią mokyklą ir prisijunkite; jei mokyklos sąraše nėra, paspauskite „I don’t teach at school” („Aš nemokau mokykloje”) ir paprasčiausiai sukurkite savo klasę.
  4. Sukurkite naują klasę, pasirinkite ir dalijimosi funkciją su taškais.
  5. Pridėkite mokinius paprasčiausiai surašydami jų vardus ir pavardes. Pridėkite kiek norite mokinių. Išsaugokite sąrašą. 
  6. Paspauskite ant kiekvieno mokinio ir suraskite nuorodą „Invite student’s parents” („Pakviesti mokinių tėvus”).
  7. Pakvieskite tėvus įrašydami jų elektroninio pašto adresus ir paspauskite „Invite” („Pakviesti”). Jie gaus elektroninį laišką su nuoroda ir susikurs savo paskyrą. Kai jie tai padarys, mokytojas gaus pranešimą.
  8. Leiskite mokiniams prisijungti prie klasės. Pasirinkite meniu „Student login” („Mokinio prisijungimas”) savo prietaisų skyde. Paprasčiausias būdas jiems prisijungti su 6 simbolių tekstiniu kodu. Pasirinkite šią funkciją ir paspauskite „Confirm” („Patvirtinti”). 
  9. Paspauskite „Display the text code” („Parodyti tekstinį kodą”). Mokiniai turės naudoti kompiuterio darbalaukį ar mobilią aplikaciją; kad prisijungtų kaip mokiniai, tereiks įvesti tekstinį kodą, kuris bus parodytas mokytojo ekrane.
  10. Tiesiog pademonstruokite savo kompiuterio ekraną lentoje ar užrašykite kodus ranka. Mokytojas matys mokinių prisijungimų pažangą.

Kai kurios programėlės funkcijos veikia be mokinių prisijungimo. Tai skirta mokykloms, kuriose mokiniai negali naudotis kompiuteriais ir mobiliais telefonais. Apie tai prašome skaityti tolimesnį skyrių.

Pozityvaus elgesio skatinimas

  1. Paspauskite ant vaiko talismano ar visos klasės talismanų, kad įeitumėte į grįžtamojo ryšio meniu.
  2. Redaguokite dabartinius grįžtamojo ryšio nustatymus paspausdami mygtuką „Edit skills” („Redaguoti įgūdžius”) ir padarykite reikiamus vardo ar egzistuojančio grįžtamojo ryšio funkcijų pataisymus (išverskite jas) ar pridėkite savo. Kiekvienas pasirinkimas gali turėti skirtingą svorį – balų skaičių. Pasirinkite meniu langą. Kai pakeitimai grįžtamajam ryšiui yra padaryti, jie tampa bendri visiems mokiniams.
  3. Norėdami nusiųsti grįžtamąjį ryšį mokiniui, paspauskite ant mokinio talismano ar pasirinkite visą klasę. Pasirinkite funkciją iš sąrašo ir ją paspauskite.
  4. Jūsų grįžtamasis ryšys tampa matomas mokiniams ir jų tėvams, jei jie prisijungę.
  5. Jūs galite sukurti mokinių grupes, suburtas pagal tam tikrą veiklą ar varžybas, ir apdovanoti grupes tuo pačiu būdu.
  6. Galite naudoti funkciją „Redeem item” („Grąžinamas dalykas”) grįžtamojo ryšio meniu mokinio lange; jei yra reikalinga, atimti mokiniui taškus. Jūs taip pat galite perskaičiuoti taškus naudodami „Options” („Pasirinkimai”) „Reset bubbles” („Perkrauti rutuliukus”). Naudokite šias funkcijas, kad mokiniai suprastų, koks elgesys yra nepriimtinas. Sukurkite savo kompiuterio langą klasės lentai ir mažinkite taškus. Žinokite, kad mažinimo funkcija negalima grupėms. Jei būtina „Reset bubbles” („Perkrauti rutuliukus”) iš meniu „Options” („Pasirinkimai”) ištrinti taškus grupei.
  7. Pasirinkimas „Reset” („Perkrauti”) taip pat gali gerai veikti norint „sužaidybinti” aukštesnių klasių ar suaugusių grupės darbą pridedant ar perkraunant taškus už tam tikras užduotis, pavyzdžiui, jei jos yra padarytos laiku arba ne.
  8. Elgesio formavimas gali puikiai veikti klasėse, kuriose mokiniai negali naudoti išmaniųjų telefonų ar kompiuterių. Grįžtamojo ryšio procesas yra matomas ant sukurtos lentos ir visa klasė gali turėti naudos iš šios veiklos. Mokiniai netgi gali nenaudoti „Classdojo” paskyrų ne mokykloje. Tačiau jiems tikrai bus įdomu grįžti į pamoką ir pasitikrinti savo ar grupės taškus.

Tėvų įtraukimas

  1. Pasitikrinkite, ar visi tėvai pakviesti. Nudokite funkciją „Invite parents” („Pakviesti tėvus”) kiekvieno mokinio meniu lange jūsų paskyros prietaisų skyde.
  2. Paprasčiausiai pasidalinkite, kas vyksta klasėje „Class story” („Klasės istorija”), kai pasirenkate šią funkciją iš pagrindinio meniu. Jūs galite rašyti tekstą, pridėti bylas ar paveikslus, kuriuos matys visi prisijungę tėvai, taip pat ir mokiniai.
  3. Naudokite meniu funkciją „Messages” („Žinutės”) tiesiogiai bendrauti su bet kurio mokinio tėvais ar pasirinkite rašyti žinutę visiems tėvams. Tėvai taip pat gali siųsti ir atsakyti į jūsų žinutes.
  4. Naudokite meniu „Portfolios” („Aplankai”) kaupti visus gerus mokinių darbus. Tai padeda mokiniui, kuris turi paskyrą, rinkti bylas, paveikslus, piešinius ir tekstus. Jei mokinys neturi paskyros ar jos negali naudoti, mokytojas gali kaupti jo aplanką paspausdamas „Add post” („Pridėti skelbimą”) meniu „Portfolio” („Aplankas”) kiekvieno mokinio profilio viduje. Tai irgi gali būti naudinga, nes tėvai, matydami mokinio darbą, gali aptarti jį su vaiku namuose, pakomentuoti, įvertinti ir numatyti sritis, kur vaikui reikia daugiau pagalbos.

Trumpas vaizdo įrašas, kaip „Classdojo” veikia tėvams

Toolbox (įrankių dėžutė), skatinanti interaktyvų mokymąsi

  1. Pasirinkite meniu „Classroom” prietaisų skyde. Ekrano apačioje pamatysite mėlyną meniu punktą „Toolbox” („Įrankių dėžutė”). Paspauskite jį. Atsiras langas su keletu pasirinkimų.
  2. Pasirinkite „Random” („Atsitiktinis”) „Classdojo” atsitiktinai pasirinkite vieną iš klasės mokinių. Kai jūs demonstruosite tai klasės lentoje, vaikams bus smagu; žaidimas teisingas, kai iškyla klausimas, pavyzdžiui, kas atsakinės pirmas ar kas padės mokytojui kažką padaryti ir t. t.
  3. Pasirinkite „Group maker” („Grupių sudarytojas”) „Classdojo”, padėsiantį jums kurti grupes automatiškai. Kai tai klasės lentoje demonstruosite mokiniams, jie matys, kad grupės / komandos sudaromos teisingai.
  4. Pasirinkite „Timer” („Laikmatis”), kad apribotumėte užduoties laiką ir leistumėte kiekvienam klasėje lengvai sekti laiką lentoje.
  5. Pasirinkite „Music” („Muzika”), kad padėtumėte mokiniams susikaupti atliekant tam tikrą užduotį ar, priešingai, žaisti, kai girdimi linksmi ritmai.
  6. Pasirinkite „Noise meter” („Triukšmo matuoklis”) jei naudojatės nešiojamu kompiuteriu klasėje. Mikrofonas bus instaliuotas, ir suteiktas leidimas jį naudoti su „Classdojo”. Šis įrankis gali suteikti mokiniams daug džiaugsmo ir leisti stebėti savo triukšmingumą. Galite žaisti garsius ir tylius žaidimus naudodami šį vizualizacijos įrankį ir aptarti jo įtaką klasei.
  7. Pasirinkite „Think pair share” („Pagalvok susiporuok pasidalink”) paklausti klausimų ar sukurti temas diskusijoms.

Svetainėje naudojami slapukai (cookies) naršymui gerinti. Tęsdami naršymą jūs patvirtinate, kad sutinkate su jų naudojimu.

Privatumo politika