„Pasidalink meniu“ iššūkis

Iššūkis „Pasidalink meniu“ (sveikesnio maisto pasirinkimo mokymosi įrankis)

Pasiruošimas

Jis galimas internetu arba gyvai. Kai iššūkis vykdomas internetu, jo dalyviai dalijasi savo meniu nuotraukomis uždaroje pokalbių grupėje bet kuriame socialiniame tinkle. Kai jis vykdomas ne internetu, dalyviai pateikia savo pasirinkimus klasėje ir aptaria visi dalyviai grupėse arba bendrai visa klasė.

Paskirtis

Iššūkis padeda mokiniams ir mokytojams pradėti stebėti savo valgymo pasirinkimus, gauti bendraamžių pasiūlymų ir idėjų skirtingam maistui, pamatyti gerus ir blogus pavyzdžius, mokytis apie geresnius maisto pasirinkimus, domėtis, kaip keisti savo valgymo įpročius.

Kaip taikyti

Yra sukuriama uždara pokalbių grupė, kurioje nariai galėtų dėti skelbimus. Kiekvienas narys yra įpareigotas fotografuoti maistą, kurį valgo per dieną. Dalyvis turi paskelbti vieną skelbimą per dieną vakare, pavyzdžiui, iki 9 valandos vakaro. Nuotraukos gali būti analizuojamos profesionalių dietistų, jei tokių yra, ar kito savanorio, kuris kitus giliau supažindintų su bazinėmis sveikesnio maisto pasirinkimo taisyklėmis. Analizuoti gali ir mokytojas, kuris naudoja šio tinklalapio informaciją skiltyje „Formuojančios mintys” meniu punkte „Sveikas valgymas”. Gali būti keli vadovai, kurie vadovaus bendraamžių maisto vertinimui, arba visi dalyviai gali būti suskirstyti į žaidėjus, kurie rūpinasi savo porininku.

Vertinimo kriterijai gali skirtis ir būti priklausomi nuo etikečių (maistinės vertės), estetikos ir cukraus kiekio, esančio maiste. Taškai ar įsteigti prizai gali paskatinti didesnį susidomėjimą dalyvauti.

Turi būti nustatytos ir paskelbtos taisyklės, kad užkirstų kelią sukčiavimui ir melagingų nuotraukų dalijimuisi.